Katka Varsíková o našom oleji

Poznáte to...najlepšie sa človek cíti, keď je sám sebou. Mystický stav jednoty, kde existuje len pravda. Jednoduché, a predsa takmer nedosiahnuteľné. Tá najlepšia kozmetika je spokojnosť, vraví sa. Harmónia je byť jedno s prírodou, pretože my sme Príroda.

Vstúpim do lesa a nasajem vlhkú vôňu zeme, ihličia a vody. Stojím na brehu oceánu, a pozorujem slané kvapky, ako sa rozstreknú na koži. Každý má svoje miesto či miesta, kde je doma, vstupuje do božskej záhrady, kde miznú otázky a zostáva len bytie.

Sú aj miesta rozbitej energie, ktoré dokážu unaviť, vyčerpať, a nevieme sa im vždy vyhnúť. Tajomstvo zachovania rovnováhy je preto nájsť a vojsť na posvätné územie, kde sa koná obnova.

Keď vojdem do drogérie, môj nos je zmätený z miešajúcich sa aróm...farby, tuby, nápisy, fľaštičky, flakóny, až sa mi motá hlava. Vybrať si?

Prenesiem sa v mysli do jesenného lesa, kde nos s radosťou nasaje ponúknuté: dotyk živlov, prvkov, ktorých súčasťou som. Čuch zjemnie, koža citlivo vníma vibrácie miesta.

Kozmetika, ktorá kultivuje zmysly, dokáže byť mostom na posvätné miesto. Čistý olej je médium, v ktorom sa rozvinie citrónová tráva a ďalšie lahodné prísady. Prešla starostlivými rukami, dostalo sa jej lásky, a našla si cestu k mojej koži. Od kože je k duši na skok, pretože všetko je Jedno.

Kontaktujte nás

BFY, s.r.o.
e-mail:
0905 493 975